Facebook

Wybór odpowiedniej etykiety nie jest prosty! Na co trzeba zwrócić uwagę?

W związku z rosnącą popularnością i łatwą dostępnością etykiet samoprzylepnych, na ich stosowanie decyduje się coraz więcej firm. Producenci żywności, kosmetyków i leków, firmy kurierskie – to między innymi oni wykorzystują etykiety w codziennej pracy. Bez tych praktycznych elementów oznakowania, hale produkcyjne czy magazyny nie mogłyby sprawnie funkcjonować. Co za tym idzie, producenci etykiet dwoją się i troją, byle tylko dostarczyć jak najlepsze produkty. Czym się kierować przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Zamawiamy etykiety samoprzylepne: kluczowe jest ich przeznaczenie

Etykiety mogą pełnić różne funkcje. Wyboru należy więc dokonać adekwatnie do konkretnych potrzeb. Inny element oznakowania przyda się do naklejenia na kopertę lub paczkę, a inny zostanie wykorzystany w produkcji napojów gazowanych czy szamponów do włosów. Na polskim rynku są dostępne dziesiątki rodzajów etykiet, a do najpopularniejszych zaliczamy te papierowe i laminowane, przeznaczone na produkty różnego typu. Podczas składania zamówienia na etykiety samoprzylepne należy mieć na uwadze to, do jakich celów będą one służyły.

Dobry projekt to podstawa! Nie kupujmy pierwszej lepszej etykiety

Projekt powinien być dopracowany w każdym szczególe: jeśli etykieta ma pełnić funkcję marketingową, jej wygląd jest niezwykle ważny. Liczą się kształt oraz rozmiar naklejki, a także materiał, z jakiego zostanie ona wykonana. W przypadku, gdy zamówienie ma być duże, warto wcześniej skontaktować się z wybraną drukarnią i poprosić o wydruk próbny. Takie rozwiązanie pozwoli upewnić się co do jakości druku i zapobiegnie ewentualnej nieudanej inwestycji. W Drukarni Grafpress oferujemy profesjonalny projekt i próbny wydruk, a do większych zamówień dodajemy gratisy. Nie ryzykuj – skorzystaj z możliwości sprawdzenia, jakie etykiety powstają w naszej pracowni.

Chcąc zamówić etykiety samoprzylepne, które przyciągną uwagę potencjalnych klientów i zwiększą sprzedaż produktu, zadbaj o staranny projekt. Jeżeli nie masz pewności, czy lepiej sprawdzi się etykieta na rolce albo po obrysie, skorzystaj z doradztwa ekspertów. Pamiętaj, że nie musisz podejmować decyzji sam/a; współpracując z firmą Grafpress możesz liczyć na kompleksową pomoc. Stworzymy dokładnie takie etykiety, jakich potrzebujesz!