Facebook

Jakie informacje trzeba umieścić na etykiety na produkty kosmetyczne?

W przypadku etykiet na kosmetyki mówimy o najtrudniejszych zadaniach informacyjnych. Kwestie estetyczne idą aktualnie gdzieś do kąta, ponieważ są one w zasadzie indywidualne, dowolne i zależne od gustu. Nieco inaczej jest właśnie z funkcją informacyjną etykiet. Klienci sięgający po produkt kosmetyczny, o ile już przed samym zakupem nie są zdecydowani, będą często wnikliwie analizować pierwszy, jak i drugi plan etykiety. Mając to na uwadze, warto wiedzieć, co należy umieścić na tej niezwykle ważnej naklejce. W końcu to dzięki niej produkt zwraca na siebie uwagę!

Co powinno się znaleźć na etykiecie kosmetyku?

Zasady etykietowania produktów kosmetycznych są jasne i nie uświadczymy tutaj ewenementów. W ogólności wymienić można 7 niezbędnych informacji. To:

  1. Dane producenta lub osoby odpowiedzialnej oraz adres

  2. Objętość produktu

  3. Data minimalnej trwałości

  4. Szczególne środki ostrożności

  5. Numer partii produktu

  6. Skład w odpowiedniej kolejności

  7. Funkcje kosmetyku

Warto uzupełnić to jeszcze o kilka słów. W przypadku 1. informacji, jeśli produkt jest produkowany poza Unią Europejską, to należy oznaczyć również kraj. Numer partii z kolei może być zawarty w kodzie paskowym, nie trzeba w tym celu wytłaczać numeru. Odpowiednia kolejność w 6. punkcie oznacza porządek według najwyższego stężenia i masy. W przypadku funkcji kosmetyku warto zaznaczyć, że gdy dany produkt samoistnie (a więc poprzez kształt opakowania lub formę prezentacji) sugeruje, do czego służy, to nie trzeba podawać jego funkcji. Przykładem może tu być tusz do rzęs.

Z Grafpress skuteczne i trwałe etykiety na produkty są na wyciągnięcie ręki!

Dla naszych Klientów możemy przygotować projekty na wiele kategorii produktów. Zdajemy sobie sprawę, że każda etykieta musi być dobrze spersonalizowana, aby gwarantowała najwyższą skuteczność. Czym się wyróżniamy? Używamy najlepszych materiałów, a nasze produkty cechują się rewelacyjną wytrzymałością. Pęcherzyki powietrza czy też nietrwałość na warunki przechowywania – to nie u nas. Zespół Grafpress z chęcią stworzy dla Ciebie skuteczny projekt. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze; nasze etykiety na produkty są w tym rewelacyjne. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą specjalną ofertą!